Konsantre pas çözücü kimyasal ürünler sektörsel olarak kullanımı. Konsantre pas çözücü endüstriyel kimyasallar nelerdir. Konsantre pas çözücüler ve konsantre pas sökücüler çeşitleri konsantrasyonları msds ve sds lerini inceleyeceğiz. Konsantre pas sokucu nerelerde kullanılır sizden önce satın alanlar hangi alanda kullanmış bunlara bakacağız. Bilgilendirme amaçlı yazımız ihtiyaçlarınıza doğru orantıda satın almak isterseniz lütfen iletişime geçiniz. Sorularınıza cevap vermekten şahsım adına zevk duyacağım.

Konsantre pas sökücü nedir

Konsantre pas sökücü Hazırlanışı itibari ile konsantre pas sökücü kimyasal yoğun olarak hazırlanır. Pas ve oksit ağırlığına göre konsantre pas sökücü içerisine su katılarak ortama göre hazırlanır. Bu hazırlama işlemi yüzeydeki pas ağırlığına göre konsantre pas sökücüler ayarlaması değişiklik gösterebilir.
 • Su ile seyreltilebilen pas sökücü ürünlerdir. Yoğunlaştırılarak yer ve hacimden kazanmak için üretilen ürünlere konsantre ( yoğunlaştırılmış) ürünler denir. Konsantre pas sökücü'yü tanıyacağız bu yazımızda detayları ile.
 • Kullanım alanına göre su ilavesi yapılabilen su ile çoğaltılabilen konsantre pas sökücü ürünler. Her türlü metal korozyon ve oksit alanda kullanıcı dostu kendine yer bulabilen ürünlerdir. Kullanıcı açısından avantajı ve dezavantajlarını sıralayabiliriz. En önemli avantajı tek ürün ile konsantre aralığını ayarlayarak bir çok yüzeyde işlem yapabiliyorsunuz.
 • Kullanım alanları suyun temasının problem olmadığı tüm yüzeylerde kullanım imkanı sağlar. Alüminyum metal vesairede kullanılan tipi vardır kullanılmayan tipleri vardır. Konsantre pas çözücüler için sistem mühendislerine danışmadan karar vermeyin.
 • Doğa ve çevre açısından riski yoktur. Pas'ı inaktiflerine ayırarak yüzeyden sökülmesini sağlayan konsantre pas sökücü üründür. Doğa açısından risk oluşturan boyutuna gelecek olursak. Yüzeyde yağ var ise bu doğa açısından ciddi risktir. Bu tür ürünlerde risk tayini yapmadan lütfen iş güvenlik ve çevre departmanlarınıza danışınız.

Konsantre pas sökücüler nasıl kullanır

Konsantre pas çözücü Konsantre pas sökücüler kullanım alanı ve kulanım şekline göre uygulaması değişir. Öyle ki kullanıcı korozyon ve oksit yoğunluğuna göre konsantre pas sökücü ürünleri hazırlamalıdır. Doğru uygulama ve kullanım konsantre pas çözücü ürünlerin doğru hazırlanması çok önemlidir.
 • Ağır paslı yüzeylerde 1 birim ürün 10 birim su ile konsantre pas çözücü kullanılır
 • Normal paslı yüzeylerde 1 birim ürün 15 birim su ile konsantre pas çözücü kullanılır
 • hafif paslı yüzeylerde 1 birim ürün 20 birim su ile seyreltilerek kullanılan konsantre pas sökücü üründür.
 • Alkali, asidik ve solvent bazlı konsantre pas sökücü türevleri mevcuttur.
 • Kullanım alanı ve sistemde nasıl kullanılacağı hakkında detaylı bilgi almak için sistem danışmanımız ile irtibata geçiniz. Konsantre pas çözücüler uygulama alanı ve uygulama şekli belirli ise lütfen ürün için temasa geçiniz.

Konsantre pas çözücü Nerelerde kullanılır

Konsantre pas çözücüler kullanımalrında dikkat edilecekler Konsantre pas çözücü kullanım alanları ise yine kullanıcının doğru seçim yapması açısından önemlidir. Konsantre pas sökücüler seçim aşamasında mutlaka destek almaya çalışınız. Konsantre pas çözücüler seçimlerinde aklınızda şüphe var ise doğru seçim önemlidir.
 • Çelik proses tankları ve üretim hattı ekipmanları pas temizleme için pas sökücü olarak kullanılır.
 • Çelik ve dökme demir döküm gibi değişik metallerde pas sökücü olarak kullanılır.
 • Yapısal çelik ve dekoratif demir pas temizleme tüm yüzeylerde boyanacak yüzeylerde pas sökücü uygulaması için bilgi alın.
 • Araba ve kamyon pas temizleme konsantre pas sökücü kullanılabilir.
 • Motosiklet pas alma, özellikle gaz tankı temizleme ve diğer aksamlarda oluşan pasların temizlenmesinde konsantre pas sökücü olarak kullanılır.
 • konsantre pas sökücü silah pas kaldırılması işleminde da menevişi kaldırır dikkat edilmelidir.
 • Askeri donanım pas temizleme: Tanklar, silahlar, herhangi bir paslı askeri öğeleri temizlerken pas sökücü olarak kullanılır.
 • Bisiklet pas temizleme gibi işlemlerinizde konsantre pas sökücü kullanabilirsiniz.
 • Günlük kullanımda antika ve eski traktör ve araçların pas temizliklerinde
 • Araç pas sökücü olarak tüm araçların boyanacak aksamlarının pas temizliklerinde konsantre pas sökücü kullanılabilir.
 • Bronz metal: pirinç, bakır gibi denizcilik sektöründe kullanılan metallerde pas temizliğinde pas sökücü olarak.
 • Demir yolu pas sökücü ve demir yolu araçları tren gibi lokomotif gibi donanım ve aksamlardan demir pas sökücü olarak kullanılır.

Konsantre pas çözücüler kullanımlarında dikkat edilmesi gerekenler

Konsantre pas sökücüler nasıl kullanılır Konsantre pas sökücü ürünler kullanımına başlanmadan teknik destek alınmalıdır. Kullanılacak yüzey ve daha sonra yapılacak işleme göre konsantre pas sökücüler kullanımları değişmektedir. Bu süreç içerisinde daha sonraki işlemin önemi kullanılacak ürünün önemi. Su ile seyrelme oranı dahil olmak üzere bir çok işlemi değiştirmekte ve ürün kullanım farklılıkları ortaya çıkartmaktadır.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :03.07.2017