Gres yağ sökücü kimyasal ürünler sıvı jel ve pasta olarak ayrılabilirler. Yanmış yağ sökücü söküleceği yüzeyi baz alıp buna göre belirlenmelidir. Yanık yağ sökücü kimyasal her ürün her yüzeyde aynı sonucu vermez. Bu nedenle doğru yanmış yağ çözücü ürün seçimi tüm özellikleri bilmekten geçer. Yanmış veya karbonlaşmış yağ temizliklerinde dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda sıralanmıştır. Özellik ve içerik tüm yüzeyin özellikleri ile uyum sağlamalıdır.

Yanmış yağ sökücü yanık yağlar için ürünler.

Yanmış yağ çözücü Yanmış yağlar için yanık yağ sökücü kimyasallar ürünlerin özellikleri Yanmış yağlar için yanık yağ çözücü kimyasallar ürünlerin karakteristik özelliği yanık olan karbon miktarı yüksek yağın içeriğine işlemesidir. Yapılan hataların başında yüksek alkali veya asidik ürünler ile çözüme ulaşmak yoluna gidilmiş olsa da genellikle başarısızlık veya tam anlamı ile verim alamama gibi durumlar ile karşılaşılması olası konsantre yağ sökücü ürünlerdir. Yanık yağın karakteristiğin de karbonlaşmış ve içeriğine sadece kendi gibi karbonize olmuş içerik ister. İçeriğine amin ve etoxi alkoller ile gevşetme ve karbonun altına tabaka çekip yüzeye çıkmasını sağlamak amaçtır. Yanmış yağ çözücü kimyasal ile bunu sağlamak mümkündür.

Yanık yağ sökücü ürün formülasyonu nasıl olmalıdır

Yanmış yağ sökücü Yanmış Ağır yağ sökücü ürün formülasyonu statik olarak belirli ph aralığında yağ ile emise olabilen tür seçilmelidir. Aynı zamanda yüzeyde yanmış karbonize olmuş yağın yerine geçebilecek bir ürün olmalıdır. Yanmış ve karbonize olmuş yağın ortalama özgül ağırlığı 1,20 civarlarında seyreder. Kullanılacak sökücünün yüzeyden yanmış yağı söküp yüzeye zarar vermemesi için basit hesaplama yapılmalıdır.

Yanmış yağ özgül ağırlık ortalama sökülecek alan miktarı ve bu miktara göre çıkacak kalori söküm oranıdır. Yanmış yağ sökücü kimyasal formülasyon da genellikle emulgatörler ve yağ asitlerinin oranı % 2 lerde kalır. Yanmış ve karbonize olmuş yağın içerisine girecek miktarda hesaplanır. Bu hesap kalori bölü yanmış yağ miktarı çarpı içerikteki su miktarı ve aktif madde statik hesabı yapılmalı. Yanmış ve karbonize yağ ile birleşik pasif madde miktarlarının hesabı ile ortaya çıkmaktadır.

Konsantre yanmış yağ çözücü ile yanmış yağ temizliği

Yanık yağ sökücü Su bazlı konsantre ürünler ile yanmış yağ temizliği yapmak mümkün müdür. Teoride bakılırsa evet fakat pratikte hiç de öyle olmaz. Çünkü yapısal farklılıkları ve formülasyon açısından ikisininde farkları vardır. Su bazlı konsantre yag sokucu ürünler yağ ile emise olmaya programlanmışken. Karbon sökücü ürünleri ise tamamen formülleri yağı parçalamaya yöneliktir. Bu nedenle yanmış yağ çözücü yağı parçalara ayırırken geride bir bakiye bırakma eğilimindedir.

Çünkü sadece parçaladığı yağı almaktadır. Bunu sağladığı yöntem ise içerik de kullanılan kimyasalların çok daha agresif olmasın dan kaynaklanır. Konsantre su bazlı endüstriyel yanık yağ çözücü kimyasal ürünlerde ise durum farklıdır. Yağı bünyesine almaz kaydırma usulü ile yağı yüzeyden kaydırarak temizleme eğilimindedir. Yüzeyde pas var ise pas sökücüler grubundan çözüm bulabilirsiniz.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :25.05.2017