Pasivasyon nasıl yapılır Pasivasyon nedir sorusu cevabı pasivasyon işlemi pas sökücü asit sonrası nötürleme için kullanılır. Pasivasyon işlemi için pasivex ürünü daldırma veya silme olarak kullanılır. Çünkü metaller asidik ürün veya alkali ürün ile temasını bitirip korunabilmesi gerekir. Bunun için boyanması yada yüzeydeki asidik işlemin bitirilmesi gerekmektedir. Bu nedenle pasivasyon banyosu kurulur. Pasivasyon nasıl yapılır cevabı kısaca budur.

Pasivasyon nedir Pasivex Asit Nötürleme neden kullanılır?

Pasivasyon Eğer bir metali boya yada kaplama yapmayacak iseniz pas sökücü asit veya yağ sökücü asit sonrası kullanılır. Çünkü metal yüzeyinde korozyon ve oksit oluşumunu kesmek ve asit veya alkali işlem kalıntısını yok etmek gerekir.
 • Pas sökümü sonrası metallerde işlem yapılmayacak ise metallerin tekrar pas ve korozyon oluşmaması için üzerindeki asit ve açığa çıkmış oksitlenebilir demir yüzeylerin oksijen ile teması kesilmek sureti ile yüzeyin korunmasını sağlamaktır. Konsantre Pas sökücü kullanımı sonrası en sık yapılan hatadır.
 • Pas çözücü sonrası pasivasyon nedir. Asit kalıntılarını yok edip oksijen ile teması kesilen yüzeyler daha sonra herhangi bir ürün ile boyanabilir veya temizlenebilir.
 • Koruyucu yağ kullanmadan önce pasivasyon nedir nasıl yapılır. Önce asidik işlem sonrasında mutlaka pasivasyon işlemi yapılmalı ve koruyucu yağ kullanımına bu şekilde başlanmalıdır.
 • Kullanılmaması gereken durumla. En iyi pas sökücü sprey sonrası kullanılmaz çünkü ürün yağ bazlıdır. Birde pas sökücü inşaat demiri uygulamasından sonra kullanılmaz.

Pasivasyon işlemi Pasivex Asit Nötürleyici Nasıl kullanılır ?

Pasivasyon işlemi Daldırma banyo kurularak kullanılması çok avantajlıdır. Fakat istenir ise silme veya püskürtme olarak da sistemlerde kullanılabilir. Bunun için işlemlerinizi ve prosesin-izi kontrol etmeniz gerekir. Çünkü yeterli yoğunluk var ise uygun kullanım şekli buna göre seçilmelidir.
 • Pas çözücü sonrası pasivasyon işlemi su sistemleri içerisinde uygulama esnasında suyun içerisine enjekte edilerek kullanılır. pas sökücü sonrası boya yapılmayacak ise sonrasından gelecek prosese göre kullanabilirsiniz.
 • Belirli bir yüzdeye göre ilavesi yapılmak sureti ile dolaşım suyuna katılması ile de ph ayarlaması yapıldıktan sonra sürekli kullanım imkanı verilmektedir.
 • Asidik pas sökücü daldırma veya alkali pas çözücü daldırma işlemi sonrası durulama banyosu sonrasında bir kazan ile pasivasyon işlemi yapılmalıdır.
 • Pas sökücü metalon sonrası boya yapılmayacak ise sitem yeterliliği kontrol edilerek ürün kullanılabilir.

Pasivasyon banyosu Pasivex Asit Nötürleyici ile pasivasyon nasıl yapılır ?

Pasivasyon banyosu Pasivasyon banyosu kuruluşu çok önemlidir. Öncesinde kullandığınız pas sökücü asit ve metal cinsine göre ürün çeşitleri değişebilir. Bu nedenle ürün kullanılmadan ve satın alınmadan önce danışınız. farklı metodlar ile bu işlemi yapmak mümkündür. Pasivasyon nasıl yapılır sorusu biraz daha karmaşık hale geldi sanırım.
 • Pasivasyon banyosu her türlü metale ve her türlü yüzeye rahatlıkla uygulanabilmektedir.
 • Otomat parçaları, makineler ve metal yüzeylerin tümüne uygulanabilmekte ve bu süreçte tam koruma sağlayarak metallerin korozyon'dan dolayı aşınmasını ve çürümesini önlemektedir.
 • Pas çözücü tanımlarını inceleyerek bir kanıya varabilirsiniz. kullanıp kullanılmaması konusu daha net anlatılmıştır.
 • Ağır pas sökücü ürünlerden sonra kullanımı gerekebilir çünkü çok kuvvetli ve stabil ürünler değillerdir. Ağır pasları temizlemek çok zor iştir ve bu ürünleri metale zarar vermeden temizlemek ise gerçekten fazlaca stabilite kontrolü anlamına gelir konsantre ürünlerde ise bu özellik çok kolay bir işlem değildir.

Pasivex Asit Nötürleyici fiyatı nedir ?

Pasivasyon nedir Konsantre bir ürün olduğu için ekonomik birim maliyetler ile kullanım imkanı sunar. Çünkü zımpara canavar yada sistemsel temizlikler endüstriyel kimyasalların fizibilitesi yanında çok pahalıdır ya risk alacaksınız yada maliyeti minimuma düşürüp bu tür çözüm odaklı ürünlere geçmelisiniz. Pasivasyon fiyatları 5,00 tl den başlamaktadır. Kullanacağınız konsantrasyon ve ürün kalitesine göre pasivasyon fiyatı 20 euro ları bulabilmektedir. Metalin korozyon yapmaması için çok gereklidir ve kaybedeceğiniz paslanan metaller yanında bu maliyet önemsizdir.

Pasivex Asit Nötürleyici Ambalaj miktarı nedir ?

Küçük işletmeler için deneme ambalajı olarak 30 lt pe bidon ile satışı yapılmaktadır. Orta boy işletmeler için 60 lt pe bidon ile tercih edebilirsiniz.Orta ve büyük işletmeler için 210 lt pe bidon şeklinde çok daha ekonomik fiyata alabilirsiniz. Endüstriyel kullanıcılar ve alım satım yapanlar için 1000 lt ibc şeklinde ambalajlarda sunulmaktadır. Tabi ki tüketimlerin-izi siz bizden daha iyi bilirsiniz. Hangi ambalajı seçtiyseniz lütfen iletişime geçiniz.
YorumlarHenüz bir yorum yazılmadı.
UYARI ! Yorum yapabilmeniz için lütfen üye girişi yapınız.!
Facebook İle Bağlan    Twitter İle Bağlan

Son güncelleme tarihi :03.07.2017